HAKKIMIZDA

 

Eğitim sektöründe 20 yıllık tecrübeye sahip olan Çevre Koleji, kurumsal altyapısı ve çalışmaları ile yıllar içinde büyüyen ve gelişerek kaliteden ödün vermeyen, mükemmeli hedefleyen çalışmalar gerçekleştirmektedir.

Deneyimli, alanında uzman, başarıya odaklı, dinamik yönetici, öğretmen ve uzman kadrosu, kurumumuzun başarısının temel faktörlerindendir. Okulumuz, öğretmen başına düşen öğrenci sayısı (7) ile dünya eğitim kalite standartlarının da üzerinde yer almaktadır. Çevre Koleji öğrencileri yüksek akademik başarıya sahip oldukları gibi bilimsel, kültürel, sportif ve sanatsal alanlarda da aktif ve donanımlı; ana dilini iyi bilen, aynı zamanda yabancı dillere de uluslararası standartlarda hakim, milli ve kültürel değerlerine sahip çıktığı gibi yabancı kültürleri de tanıyan ve uluslararası platformlarda projeler üretebilen birer “DÜNYA VATANDAŞI”; çalışkan, başarılı, yaşam becerileri gelişmiş, kendine güvenen ve her alanda fark yaratan “MUTLU” bireylerdir.

Öğrencilerimiz TEOG ve üniversite yerleştirme sınavlarında %100 başarı göstermekte; ortaokul öğrencilerimiz Galatasaray Lisesi, İstanbul Erkek Lisesi, Kabataş Erkek Lisesi, Kadıköy Anadolu Lisesi gibi köklü Anadolu liselerine; lise mezunlarımız ise Boğaziçi Üniversitesi, ODTÜ, İTÜ, Yıldız Teknik Üniversitesi gibi Türkiye’nin iyi eğitim veren sayılı üniversitelerine yerleşmektedir.

Her kademede ileri düzeyde İngilizce eğitimi ile Cambridge ve Trinity gibi uluslararası sınavlarda %100 başarı kazanan Çevre Koleji mezunlarımız, yabancı dille eğitim yapan üniversitelerin hazırlık bölümlerini %100 oranında atlama başarısı göstermektedir. Aldıkları yabancı dil altyapı programları sonucunda Çevre Koleji mezunları, yurt dışındaki üniversitelerde eğitim alabilecek kapasiteye sahiptir.

Sınava giren öğrenci sayısı ve yıllar içinde artan başarı aralığı ile okulumuz 2014-2015 eğitim öğretim yılında Cambridge Üniversitesi tarafından dünyada 12 okul arasında gösterilmeyi başaran Türkiye’deki tek okul olmuştur.

Çevre Koleji, güçlü İngilizce eğitiminin yanı sıra İspanyolca, Almanca ve Fransızca dillerinde de uluslararası standartlarla belirlenmiş sınavlarda elde ettiği başarılarla fark yaratmaktadır.

Okulumuz, yüzmeden satranca, resimden tiyatroya kadar birçok alanda ulusal ve uluslararası dereceler ve ödüller kazanmış; akademik başarının yanı sıra bilim, kültür, sanat ve sporda da iddiasını ortaya koyan sayılı okul arasında yer almıştır.

Çevre Koleji olarak kendimizi geliştirme ve hizmet kalitemizi artırmaya yönelik çalışmalarımız sürekli olarak devam etmektedir. Düzenli olarak yaptığımız anketlerimizde %96 gibi yüksek bir oranda veli memnuniyeti sağlıyor olmak, çalışmalarımızın karşılığını aldığımızı bize göstermektedir.

Okulumuz; öğrencilerin hem başarılı hem mutlu olduğu ve tam öğrenmenin gerçekleştiği bir eğitim sisteminin hayal olmadığını ispatlamakta, öğretmenlerimiz öğrencilerimize, dünyaya farklı açılardan bakmak ve motivasyonlarını en üst düzeye çıkarmak konusunda rehber olmaktadır.

Değerli eğitimciler; kuruluş amacı, ülkemize ve dünyaya hizmet edecek, yüksek hedefleri olan donanımlı bireyler yetiştirmek olan kurumumuz; sizlerden ve değerli velilerimizden gördüğü teveccühle son yıllarda kontenjanlarını çok erken tarihlerde tamamlamaktadır. Çalışmalarımıza verdiğiniz destek ve olumlu referanslarınızın, ülkemizi parlak bir geleceğe taşıyacak donanımlı bireyler yetiştirmek konusundaki ortak hedefimiz doğrultusunda dayanışmamızın artarak sürmesini temenni ediyoruz.

Bu güvenin yüklediği sorumlulukla, çalışmalarımızı yüksek hedeflere taşıma konusundaki gayretimiz ve lider okul olma yolculuğumuz devam etmektedir.

Ülkemize güzide bir eğitim kurumu kazandırmış olmak en büyük mutluluğumuz ve gurur kaynağımızdır.